Дана 13. децембра 2023.
године у Мастер центру Новосадског сајма додељени су уговори за 260 грађана који
су на овогодишњем јавном позиву добили субвенције за повећање енергетске
ефикасности у становима и породичним кућама са територије Града Новог Сада.
Уговоре су доделили Градоначелник Града Новог Сада Милан Ђурић заједно са
министарком рударства и енергетике Дубравком Ђедовић Хандановић. Јавним позивом
за подршку грађанима у спровођењу мера енергетске санације на породичним кућама
и становима на територији Града Новог Сада, који је расписан у оквиру „Пројекта
чисте енергије и енергетске ефикасности за грађане“ било је предвиђено девет
мера енергетске санације станова и породичних кућа, а укупна бесповратна
средства које Град Нови Сад заједно са Министарством рударства и енергетике
додељује путем овог јавног позива износе 37.500.000 динара.